ÖZDEN KİMDİR? 

İstanbul, Üsküdar doğumluyum. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Ekonometri bölümünün ardından Yakın Doğu Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programını tamamladım.
 

Ayrıca klinik psikoloji bilim uzmanı olarak T.C. Sağlık Bakanlığı Sertifikalı Eğitim Yönetmeliği kapsamında 16/10/2015 tarihli ve 6407795/799/E.887 Sayılı Sağlık Bakanlığı onayı ile yürürlüğe giren Sertifikalı Hipnoz Eğitim Programını tamamlayarak Sağlık Bakanlığı onaylı Hipnoterapist olmaya hak kazandım. 

 

İlk gençlik zamanlarımda yaşadığım sıkıntılar ve hastalıklar beni şikayet edip mutsuz olmak ya da düşünce ve davranış biçimimi değiştirip mutlu olmak arasında seçim yapma noktasına getirdi. Bu hayata mutlu olmaya geldim ve kendim için bir şeyler yapmalıyım fikri ile yeni bir yol çizdim... Düşünce gücümle ve inancımla; astım, sedef, hipertroidi, hemoroid, reflü, sinüzit, sık sık grip olma, gibi hayat standardımı ciddi şekilde olumsuz etkileyen hastalıklarımı birer birer doktorlarımı şaşırtacak hızda iyileştirdim. Banka, nakliye, sigorta brokerlik şirketi, danışmanlık şirketleri, perakende sektöründe ve özel bir çocuk evinde müşteri ilişkileri yönetimi konularında çeşitli pozisyonlarda çalıştım.

 

Ancak; çalışma hayatının içinde hiçbir zaman tam anlamıyla kendimi ifade edemedim, yapmak istediklerimi yapamadım yani potansiyelimi gerçekleştiremedim... Kişisel gelişim kitapları okuyup, çeşitli seminerlere katılarak çok yol aldım, öğrendiklerimi arkadaşlarımla, çevremdeki  gelişime açık yakınlarımla paylaşıp onlardaki değişimi gördükçe hep mutlu oldum... Ancak; bir sorun vardı geçmişte yaşadığım olaylara bakış açımı değiştirememiş ve hala tam olarak kendim olamamıştım...

 

Çeşitli çalışmalardan sonra anlamıştım ki bu hayata geliş amacım, insanların değişim ve dönüşümüne destek olmaktı fakat; önemli bir sorunumu henüz çözemediğim için yola çıkamıyordum... Regresyonla tanışıp, eğitim sürecinde ve sonrasında kendimde ve uygulama yaptığım kişilerde gördüğüm değişim ve dönüşümlerden sonra... Vakit tamam, yol yolcunun, yol yolu bilenin dedim...

 

Özden ULAŞOĞLU